Pierwsze kroki

Pierwsze kroki

Witamy w przewodniku początkującego użytkownika usługi PostVue.

Korzystanie z PostVue rozpoczyna się od Panelu klienta, a więc wyjaśnimy krok po kroku jak się nim posługiwać. Nie przedłużając, zaczynajmy!

Aby wejść do Panelu niezbędne będzie konto użytkownika. Wiemy jednak, że nie każdy lubi podawać swój adres e-mail nieznanej stronie, dlatego możesz wejść do Panelu anonimowo, tzn. bez rejestracji na czas 48 godzin. Przez te 2 dni efekty korzystania z Panelu będą zapamiętane w przeglądarce. W tym czasie będziesz mógł założyć konto (jeśli będziesz chciał zachować dane w kolejnych dniach) lub po prostu zamkniesz Panel bez jakiejkolwiek rejestracji.

A zatem na wstępie mamy trzy możliwości:

  1. Wejście do Panelu bez zakładania konta (rejestracja w późniejszym czasie),
  2. Rejestracja użytkownika,
  3. Zalogowanie (w przypadku gdy posiadasz już konto).

Aby wybrać jedną z możliwości, otwórz Panel klienta.

Na pierwszej stronie Panelu ukazuje się tekst powitalny z krótki opisem każdej strony (sekcji). Obecnie dostępne sekcje to:

  • Treści,
  • Źródła danych,
  • Wyświetl na stronie.

Jako nowy użytkownik nie posiadasz jeszcze źródeł z których możemy czytać treści, dlatego pierwszym krokiem jest dodanie źródeł. Umożliwia to zakładka Źródła danych. Po kliknięciu na przycisk Dodaj źródło danych pojawi się formularz, w którym należy określić:

  • Typ źródła z którego chcemy czytać dane: kanał RSS/Atom, Facebook, Twitter, Instagram, Youtube  lub wszystkie naraz (opcja domyślna),
  • Nazwę lub adres internetowy źródła, np. wpisując Robert Lewandowski PostVue odnajdzie konta społecznościowe związane z tym piłkarzem. Można wpisać imię i nazwisko dowolnej, znanej osoby, drużyny, organizacji, firmy – ogólnie rzecz biorąc dowolnego podmiotu, który posiada konta (strony) na portalach społecznościowych. Pamiętaj jednak, ze odczytywanie treści możliwe jest wyłącznie z publicznych profilów.
    Jeśli znamy adres internetowy (URL) źródła, np. https://www.facebook.com/rl9official również możemy go umieścić w polu.

Po wciśnięciu Szukaj PostVue wyświetli znalezione źródła danych (wg wpisanej frazy) podzielone na zakładki wg typów. Aby obserwować wybrane źródła, wystarczy kliknąć w kwadratowe pole (tzw. checkbox) po lewej stronie źródła. Możliwe jest wybranie dowolnej liczby źródeł w każdej zakładce.

Klikając Dalej przechodzimy do ostatniego kroku, którym jest określenie kategorii, w której mają zostać umieszczone źródła. Wpisujemy nazwę, np. Piłkarze i klikamy Zapisz. Następnym razem możliwe będzie dodanie kolejnej kategorii lub wybranie jednej z istniejących.

PostVue zapisuje wybrane elementy i wyświetla listę źródeł danych. Na tej liście możliwe jest zarządzanie źródłami, tj. przenoszenie do innej kategorii i usuwanie.

Gdy dodasz swoje pierwsze źródła danych, przejdź do sekcji Treści. Zobaczysz wszystkie posty zebrane ze źródeł danych, które dodałeś kilka minut wcześniej. Gratulacje!

W każdej chwili możesz dodać więcej źródeł. Możesz również wyświetlić dane bezpośrednio na swojej stronie w formie widocznej w sekcji Treści. W tym celu przejdź do sekcji Wyświetl na stronie widocznej w lewej kolumnie Panelu.

Pytania? Napisz do nas